-->

Dlaczego kremy nie działają oraz przypomnienie o rozdaniu

Na początku ponownie przypominam o rozdaniu na Dzień Kobiet (ROZDANIE). Myślę, że jeśli będzie ponad 75 osób biorących udział to dorzucę jakąś pomadkę i pozwolę szczęśliwej zwyciężczyni samej wybrać kolor :-).Bardzo często zdarza się, że kupujemy jakiś kosmetyk i oczekujemy, że nasza skóra nagle będzie wyglądała jak ta u modelek w reklamach. Po pierwsze, taka cera to najczęściej efekt Photoshopa (zobaczcie ostatnie zdjęcia Beyonce), a po drugie musimy też pamiętać, że nie każdy kosmetyk u każdego zadziała tak samo, bo to jest zależne od bardzo wielu czynników.

Przede wszystkim są ważne jest określenie posiadanego przez nas typu cery. Jeśli mamy wątpliwości to warto odwiedzić kosmetyczkę, dermatologa labo skorzystać z bezpłatnego badania typu cery jakie są organizowane w różnych drogeriach, aptekach czy też centrach handlowych. Jak już mamy odpowiedź na temat swojego typu cery to możemy zacząć dobierać do niej krem.

I tu najczęściej pojawia się problem- albo wybieramy krem nieodpowiedni dla naszej cery albo mamy wobec niego zbyt wysokie oczekiwania. Problem z wyborem dość łatwo skorygować, gorzej jest jeśli chodzi o nasze oczekiwania. Najważniejsza rzecz, o której musimy pamiętać- żaden krem nie zmieni nam typu cery. Przede wszystkim kremy czy sera mają nam pomóc doraźnie, czyli mogą delikatnie zwęzić pory, rozjaśnić przebarwienia czy też nawilżyć. Mowa tu oczywiście o kosmetykach dostępnych bez recepty, bo kremy czy maści lecznicze to zupełnie inna bajka. Kremy drogeryjne, perfumeryjne czy nawet apteczne bez recepty nie usuną blizn czy przebarwień, bo po prostu nie mają takiej mocy. I tak naprawdę to całe szczęście, że tak jest, bo wiele kobiet mogłoby sobie zrobić sporą krzywdę, gdyby w takiej sytuacji wybrały nieodpowiedni preparat dla siebie.

Kolejną sprawą jest pozostała pielęgnacja, którą stosujemy. Oznacza to, że jeśli generalnie nie dbamy o skórę, bo na przykład nie zmywamy makijażu przed snem albo nie złuszczamy skóry regularnie, nie wspominając już o jej regularnym odżywianiu w postaci maseczek to nie mamy co liczyć na cuda ze strony kremu. Tak samo ważna jest dieta i nasz tryb życia.

Przed kolejną wyprawą po cudowny krem warto zrobić rachunek sumienia i zastanowić się czy robimy wszystko, aby ten krem mógł rzeczywiście zadziałać.

Powodzenia w szukaniu kosmetyku idealnego :-)!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Perfect Foundation , Blogger