-->

Jasne lepsze niż ciemne? Sleek Ultra Mattes V1 Brights

Jasne maty, czyli słabość Sleeka w prawie wszystkich testowanych przeze mnie paletach. Czy paleta złożona z samych jasnych matów okaże się lepsza niż pojedyncze cienie z innych palet? Kupiłam paletę V1 Brights ze zwykłej ciekawości, jak będą się te kolory prezentowały.

Zacznę tradycyjnie od zdjęć:
A oto swatche:

Jak widać kolory są w większości dość intensywne i żywe. Opisze je po kolei.

Na początku pierwszego rzędu znajduje się miętowy cień o nazwie Chill. Bardzo delikatny, trzeba się naprawdę solidnie napracować, żeby coś było widać. Ciemnoróżowy Pout jest znacznie lepszy (generalnie zauważyłam, że cienie z dodatkiem czerwonawego pigmentu są lepsze niż inne). Sugarlite to ładnie napigmentowany średni fiolet. Zielony Dragon Fly ma ładny kolor, ale z pigmentacją trochę gorzej. Pucker to fajny, intensywny róż, ale też trzeba z nim trochę machania pędzlem. Ostatni w rzędzie jest żółciutki Bamm!, który jest świetnie napigmentowany, ale trochę pyli.

Dolny rząd rozpoczyna całkiem dobry kolorystycznie zielony Cricket.. Zaraz za nim kolejny dobry cień- błękitny Bolt. Intensywnie pomarańczowy Strike również jest dobry jakościowo. Cukierkowy Floss pyli, ale ma niezłą pigmentację i dobrze się z nim pracuje. Szary Crete i biały Pow! są jak dla mnie dość śrdniej jakości, aczkolwiek do rozcierania się nadają.

Jasne maty to dość fajna paletka, ale raczej na wiosnę/lato. Uważam, że warto zakupić tą paletkę w komplecie z wersją ciemną. U mnie takie połączenie sprawdza się najlepiej i daje najwięcej możliwości, chociaż zarówno jasne i ciemne maty można stosować solo. Jedyną wadą dla mnie jest to, że matowe cienie są dość suche, ale zawsze można aplikować je na mokro.

2 komentarze:

  1. Zastanawiałam się nad tą paletką... Jednak nie malowałam się nigdy tak intensywnymi kolorami, wiec postawiłam na coś tańszego... I żałuje w tym momencie....

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam kilka paletek sleeka i nie rozczarowały mnie. Jasne kolory są ok, chociaż rzeczywiście z ciemniejszymi lepiej się pracuje :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Perfect Foundation , Blogger