-->

W rytmie Arethy Franklin czyli Sleek Shangri La Respect + przypomnienie o rozdaniu

Na samym wstępie przypominam o rozdaniu ROZDANIE. Ta lub inna paletka do wyboru.

Czekałam na tą paletkę dość długo i trochę mi zajęło zdecydowanie się na nią. Jest jedną z mniej popularnych paletek z tego co zdążyłam zaobserwować na różnych blogach i vlogach. A szkoda, bo jest to zestawienie dość uniwersalne. Trochę błysku, trochę matu, trochę neutralnych i trochę dość jaskrawych kolorów.

Paletka prezentuje się tak:A oto swatche:

W paletce mamy aż osiem matowych cieni oraz cztery perłowe, ale jest to perła dość delikatna. 

Zacznijmy od matów. Trzy cienie :Gladys White,Count Basi Beige oraz Cameo Cream są do siebie dość podobne i bardzo delikatne, z czego najlepiej napigmentowany jest pierwszy, czysto biały cień. Pozostałe dwa jasne maty to Shalamar oraz Motown Mink i jak na jasne maty Sleeka są całkiem niezłe. Przede wszystkim są w kolorach, które przy jasnej i średniej karnacji będą idealnie wtapiać się w skórę. Są też dość kremowe w dotyku. Matem w średnim natężeniu koloru jest New Jack Pink i jest to żarówiasty róż o średniej pigmentacji. Mnie raczej nie porywa. Dwa najciemniejsze cienie to czarny Roberta Black oraz ciemne bordo Vandellas. Czarny jak to z reguły u Sleeka bardzo dobry,ale bordo to mój absolutny faworyt w tej palecie i chyba był głównym powodem zakupu :-).

Pierwszym z perłowych cieni jest brązowy James Brown. Kremowy w dotyku, dobra pigmentacji, dość uniwersalny raczej chłodny odcień. Pozostałe trzy perłowe cienie to różne odcienie pomarańczu, z czego najciemniejszy o nazwie Otis Red wpada w róż/czerwień. Dobra pigmentacja, ładnie się mienią.

Paletka bardzo uniwersalna, chociaż ja wymieniłabym dwa jaśniutkie cienie na jakieś delikatne brązy. Bardzo dobrze się z niej korzysta, chociaż cienie, zwłaszcza matowe, się trochę osypują, ale to akurat u Sleeka norma. Trzeba tylko znaleźć na nie dobry sposób, na przykład nakładać na mokro. Paletkę bardzo polecam, bo można zrobić zarówno dzienny jak i wieczorowy makijaż w dość ciekawych kolorach.

Jeszcze raz małe przypomnienie o rozdaniu ROZDANIE


2 komentarze:

  1. Ładne kolorki ma , niestety nie mam jeszcze żadnej palety sleek ale słyszałam ,że są świetnie , już się czaję powoli na jakąś

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Perfect Foundation , Blogger