-->

Jak to jest z tą modą, czyli poszukiwania własnego stylu

Jak często oglądamy coraz to nowsze lansowane trendy zastanawiając się co siedzi w głowach osób, które je wymyślają? Dzisiaj nie będzie żadnej recenzji ani makijażu ani porad, bo jak zobaczyłam jeden z artykułów w sieci to padłam.

Japonia to kraj z którego dość często pochodzą dość zaskakujące pomysły. Tym razem padło na "hangover makeup", czyli "makijaż jak na kacu". Przejrzałam sobie galerię zdjęć dziewczyn, które sobie coś takie zrobiły i tak mnie zaczęło zastanawiać czy to jest na zasadzie: naprawdę mi się to podoba czy też jest modne to się tak umaluję, ubiorę, uczeszę. Jeśli komuś się coś takiego podoba no to jak dla mnie trudno, o gustach się podobno nie dyskutuje. Natomiast wyznawanie zasady: jest modne to jak też tak chcę trochę mnie przeraża.

Pamiętam taką sytuację z liceum kiedy modne stały się rybaczki i w ciągu tygodnia praktycznie wszystkie dziewczyny miały te nieszczęsne rybaczki, nawet jeśli ich figura absolutnie się do tego nie nadawała. Ja do tej pory rybaczki uznaję tak naprawdę tylko w formie dresu, bo po prostu no jakoś mi tak nie pasują. To samo tyczy się innych części garderoby, w których nie czuję się komfortowo.

Generalnie zasadę, żeby dopasować modę do siebie, a nie siebie do mody towarzyszy mi od zawsze. Tego nauczyła mnie moja mama i tego staram się trzymać. Jeśli coś mi się nie podoba, to sobie tego po prostu nie kupię.

To samo tyczy się najróżniejszych trendów makijażowych, chociaż tutaj wiele osób jest znacznie mniej odważna, bo wychodzą z założenia, że troszkę odważniejszy makijaż to jednak wymaga odrobiny umiejętności. Niemniej jednak bardzo wiele osób kopiuje pojawiające się trendy niezależnie czy do nich pasują czy tez nie. Nie będę wspominać o różnych niebezpiecznych propozycjach typu powiększanie sobie ust butelką czy inne tego pomysłu, bo dla mnie trzeba mieć nieźle pokręcone pod kopułą, żeby coś takiego wymyślać.

Już pomijam fakt, że ślepe podążanie za modą najczęściej rujnuje nam portfele, bo często nakupimy różnego rodzaju rzeczy, które kompletnie do siebie nie pasują. Co więcej nawet różnego rodzaju projektanci mody, makijażyści czy fryzjerzy zapytani odnośnie tego co każda powinna mieć w szafie tudzież w kosmetyczce, zgodnie wymieniają klasyki takie jak biała koszula czy czerwona szminka. To jest moim zdaniem bardzo dobra rada, bo na klasyce można sporo zbudować.

Moim zdaniem warto korzystać z najnowszych trendów, tylko należy robić to z umiarem i nie ładować na siebie od razu najnowszej kolekcji ubrań, całkowicie nowego odjechanego makijażu czy też nowej fryzury. Łatwiej nam będzie znaleźć jakiś swój styl kiedy będziemy powoli odkrywać nowości. I nie ma obaw, że będziemy nudni. Odpowiednie zestawienie klasyki i odrobiny nowości może zrobić naprawdę rewelacyjne wrażenie.

Ja na kilka dni znikam odpoczywać z Mężem i Synkiem nad wodą, ale zaraz po weekendzie wracam z recenzjami, a szykuję też posty z serii: co warto mieć w szafie, kosmetyczce itd. Przy okazji zaprezentuję trochę swoich zbiorów ubraniowo-kosmetycznych.

6 komentarzy:

 1. Najgorsze co może być w modzie to ślepe naśladownictwo. Rybaczki pamiętam, modowy koszmarek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lecę ślepo za modą, noszę to co mi się podoba i w czym mi wygodnie. Fakt, że czasem pokazuje się zestawienia kolorów, którym wróży się szał w sezonie - i na prawdę wyglądają dobrze - to przyznaję, że z takich podpowiedzi korzystam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy post. Kazdy powinien mieć swój styl. Pamiętam rybaczki. Jakoś nie jest mi w nich dobrze.
  http://justine-and-nicole.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 4. ważne, by czuć sie dobrze w swojej skórze i ubraniach, które mamy na sobie, moda przeminie, a klasyka jest wieczna!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że każdy powinien nosić to co mu się podoba i jest dla niego wygodne, a nie żeby kupował ubrania, w których i tak nie chodzi byle by tylko pochwalić się znajomym, że ma nowy markowy ciuch z edycji limitowanej drogiego sklepu :/

  Zapraszam: http://bywikkis.blogspot.com/2015/07/przeglad-strony-dresslinkcom.html
  Poklikasz w linki w przeglądzie strony dresslink.com? Z góry dziękuję ;*

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Perfect Foundation , Blogger