-->

Różowy Październik-czy robisz regularne badania?

"Rak nie wyrok" to dość często powtarzane w naszym kraju stwierdzenie. Niemniej jednak z uwagi na to, że wciąż bardzo wiele kobiet się nie bada regularnie, to dla wielu z ich jest to wyrok. Z zdiagnozowanych corocznie około 13 tys. kobiet, niestety około połowy nie jest w stanie przeżyć. Często niestety jest to spowodowane zbyt późnym wykryciem nowotworu.

Żródło:ibeauty.pl


Moja ukochana Babcia ze strony Mamy zachorowała w wieku 70 lat. Z uwagi na zaawansowany wiek i ogólny średni stan zdrowia jedyną opcją była operacja usunięcia piersi. W tym roku Babcia świętowała swoje 80-te urodziny i za kilka dni będzie cieszyła się z narodzin drugiego prawnuka. Wiecie czemu się udało? Bo mam Mamę-lekarza, która pilnuje całej rodziny, żeby robić regularne badania. Gdyby nie to, być może mojej Babci by już nie było na tym świecie.

Nie jestem lekarzem i osobą kompetentną do opisywania co wpływa, a co nie na możliwość zachorowania. Jestem za to blogerką, która chce i lubi pomagać, dlatego też pokażę Wam, jak Wy możecie pomóc, żeby walka z tym paskudnym nowotworem była w naszym kraju skuteczniejsza.

Zakupy w Sephorze czy Douglasie
Obydwie perfumerie mają obecnie w swojej ofercie edycję limitowanych produktów, z których część bądź nawet całość dochodu ze sprzedaży ma byc przeznaczona na walkę z rakiem piersi. Ja osobiście planuję zakup maski na noc Origins w Sephorze oraz biżuterii Ani Kruk w Douglasie.

Żródło:sephora.pl

Źródło:douglas.pl

Dowiadujcie się w swoich miastach o różnych spotkaniach czy akcjach organizowanych w ramach Różowego Października, a przede wszystkim na codzień pamiętajcie o regularnych badaniach. Rak piersi nie ma metryki, a dobre nawyki robienia badań warto sobie wyrobić już w bardzo młodym wieku.

4 komentarze:

 1. Profilaktyka jest bardzo ważna. Badanie piersi i cytologia. To nic nie kosztuje w porównaniu z tym co nas może spotkać jeśli tego nie zrobimy. Ryzyko jest ogromne. Pozdrawiam serdecznie

  www.kasinyswiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. No u mnie z tą regularnością nie jest najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem za takim akcją
  https://hyggelifestyle.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Perfect Foundation , Blogger