-->

Zakupowy detoks-kto ze mną?

Przeziębienie rozłożyło mnie tak, że robienie zdjęć nie ma sensu, bo ciągle kaszlę i jedno ujęcie bym musiała pewnie robić po kilkanaście razy, więc dzisiaj nie będzie planowanej recenzji, ale przedstawię Wam plan zakupowego detoksu na Nowy Rok, a także zachęcę podobne zakupoholiczki jak ja do spróbowania razem ze mną "odzakupowania się".
Zacznę od tego, że moje szafki i szufladki wręcz pękają od nadmiaru kosmetyków. Ostatnio wróciła mi mania podkładów, więc pewnie z dziesięć nowych podkładów zawitało do moich zbiorów. Kwestię szminek przemilczę, bo tu już się całkowicie pogrążam. Dodatkowo obecnie jestem na urlopie macierzyńskim, a że pogoda nie sprzyja spacerom, to nie wychodzę, a co za tym idzie nie maluję się. Sprawia to, że kosmetyki sobie po prostu leżą i kwitną, ale chcę to zmienić.

Moje kosmetyczne postanowienia na 2018 rok:


  1. W okresie 01.01.2018-31.03.2018 nie kupować żadnych kosmetyków poza absolutnie niezbędnymi (szampon, żel).Chcę uszczuplić zapasy zarówno makijażowe, jak i pielęgnacyjne. W zakupy nie wliczam juz wykupionych przeze mnie subskrypcji pudełek. Jeśli te 3 miesiące to będzie mało to wtedy przedłużę ten okres.
  2. Jeśli w tym okresie wyjdzie jakaś fajna limitowanka (Too Faced, MAC, Essence) to dziesięć razy zastanowić się czy jest mi naprawdę potrzebna.
  3. Uszczuplić obecne zapasy, czyli część kosmetyków wyrzucić ( zwłaszcza stare szminki), a część oddać lub sprzedać. Będę się pozbywała moich palet Sleeka, więc jeśli ktoś jest zainteresowany to piszcie to odpowiem czy daną paletę mam i czy chcę ją sobie zostawić czy może sprzedać.
  4. Spiszę wszystkie posiadane przez siebie kosmetyki i je pogrupuję.
  5. Będę się codziennie malować. Po pierwsze po to, żeby uszczuplić obecne zapasy, a po drugie po to, żeby potrenować konturowanie, kreskę czy też makijaż oka.


Wiem, że nie jest to łatwy plan, ale mam nadzieję, że uda mi się go zrealizować. Teraz moje pytanie do Was: czy ktoś podobnie jak ja ma nadmiar różnego rodzaju mazidełek, a mimo tego ciągle kupuje nowe, ale chciałby z tym powalczyć? Bo jeśli tak to napiszcie do mnie na nestria312@gmail.com i możemy z tego zrobić akcję na kilka blogów. Czekam na odzew z Waszej strony!

1 komentarz:

Copyright © 2016 Perfect Foundation , Blogger