-->

Jak zacząć zużywać kosmetyki?

Jak zacząć zużywać kosmetyki, czyli poradnik kosmetoholiczki na detoksie- tak w skrócie można by określić ten post. Niektórzy zadają pytanie jak zacząć używać kosmetyków, a ja staram się odpowiedzieć jak zacząć je zużywać, zwłaszcza w przypadku nadmiaru. Jak macie podobny problem jak ja, to ten post jest właśnie dla Was!

Dushka Cosmetics

1.Wyjmij z kartonika i otwórz

Niby prosta  sprawa, ale ile z Was kupuje nowy podkład/krem/lakier do paznokci i czeka z wyjęciem z opakowania dopiero do testów, które z reguły następują dopiero po wykończeniu aktualnie używanego specyfiku albo w wersji tych bardziej przygraconych przez kosmetyki, produkt ląduje gdzieś w czeluściach toaletki i wyciągany jest dopiero po dłuższym czasie. 
Ja swój zakupowy detoks zaczęłam od generalnych porządków w kosmetykach, zwłaszcza kolorowych i powyciągania ich z kartoników, pudełeczek itd. Zdjęcia na bloga mogę zrobić ładne bez tych duperelek, a dzięki temu mam motywację do otwarcia produktu.

2.Wypróbuj, zachowaj...

Jak już wydostaniemy kosmetyk z pudełeczka to istnieje większe prawdopodobieństwo, że zaczniemy go używać albo przynajmniej wypróbujemy. A jak już go otworzymy, to wtedy możemy podjąć decyzję jak w tytule lub...

3....oddaj, sprzedaj, wyrzuć

Przyznaję się bez bicia, że o ile oddawanie lub ewentualne wyrzucanie kosmetyków nie sprawia mi problemu, to na sprzedaż jestem za leniwa. Jeśli jednak ktoś leniwy nie jest, to zachęcam go do tego rodzaju zastosowania kosmetyku, bo można przynajmniej część wydanych na nie pieniędzy odzyskać.

Planner Madamy

4.Zaplanuj używanie kosmetyków

Czy będziesz używac plannera jak ja, czy też BuJo lub kalendarza, zaplanuj sobie używanie poszczególnych kosmetyków. Masz dużo maseczek? Świetnie, napisz w jakie dni tygodnia używasz których i trzymaj się tego. Za dużo kosmetyków do makijażu? Staraj się codziennie malować, a może potrenuj swoje umiejętności na Mamie, Siostrze czy Przyjaciółce? Dzięki temu kosmetyki zaczną szybko znikać.

5.Postaw w widocznym miejscu albo noś ze sobą

Sama mam pochowane kosmetyki w szufladach i szafkach, ale wiem, że gdyby stały na widoku to zużycie byłoby szybsze. Dla przykładu-mam sporo balsamów do ust, ale ciągle o nich zapominałam. Od kiedy mam zawsze balsam w kurtce i torebce oraz w każdym pomieszczeniu w domu, to zaczęłam ich regularnie używać.

Rady niby wydają się proste, ale wiem, że dla wielu osób zwłaszcza zachowanie regularnoci jest trudne.Najbliższy wpis będzie na temat świetnego plannera, który Wam w tym pomoże.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Perfect Foundation , Blogger