-->

Co jest ważne dla blogera?

Wiele osób przed wystartowaniem z blogiem zastanawia się co jest tak naprawdę ważne w blogowaniu. Nie oszukujmy się, sporo z tych osób liczy na to, że ich blog po jakimś czasie zacznie przynosić jakieś profity, czy to w postaci barteru czy też wynagrodzenia. Ten tekst będzie o tym na co warto zwrócić uwagę podczas blogowania.

Pomysł na treść

To chyba bolączka bardzo wielu osób, że początkowo pomysłów jest mnóstwo, a później ta wena siada. Tak jest w ostatnim czasie w moim przypadku, gdzie jeszcze do braku wena dokłada się brak czasu.
Pomysł na treść to bardzo ważna sprawa, bo potrafi sprawić, że albo nasz blog będzie czytany albo nie. O ile jeśli się rozwijamy i poprawiamy swój sposób pisania i prezentowania pewnych rzeczy to jest dobrze. Dużo gorzej kiedy zaczynamy pisać teksty na odwal się. Wtedy lepiej zrobić sobie przerwę i wrócić za jakiś czas.


Ładne zdjęcia

Niezależnie od tego czy robimy je sami czy też korzystamy z banków zdjęć to warto, żeby były odpowiednio dobrane do naszych treści i estetyczne. Na początku kiedy nie miałam pojęcia o fotografii, to moje zdjęcia były tragiczne. Niewyraźne, robione w kiepskim świetle. Zaczęłam sobie o tym trochę czytać, zrobiłam kilka kursów foto (polecam kursy Dominiki Dzikowskiej) i moje zdjęcia stały się znacznie lepsze. Nadal nie są do końca takie jak bym chciała, ale staram się nad tym pracować.


Pozycjonowanie stron internetowych

Ten temat zgłębiałam jakiś rok temu, podobnie jak i inne techniczne aspekty blogowania. Pozycjonowanie stron internetowych to nie jest niestety prosta sprawa i z reguły wymaga więcej wiedzy technicznej. Jeśli ktoś dysponuje pewnym budżetem na prowadzenie bloga to warto skorzystać z pomocy firm, które profesjonalnie się tym zajmują jak na przykład InPozycjonowanie.
We własnym zakresie możemy trochę pracować nad SEO i używaniem odpowiednich słów kluczowych.


Odpowiednia promocja

Mam tutaj na myśli przede wszystkim social media typu Facebook czy Instagram. Czasem możemy mieć taki okres, że ciężko nam może być regularnym na blogu. Wtedy warto być aktywnym choć w social media. Ja miałam taki czas, że blogowanie kompletnie nie było mi w głowie, to wtedy starałam się choć co jakiś czas wrzucić zdjęcia na Insta.

A co Waszym zdaniem Ważne jest dla blogera?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Perfect Foundation , Blogger