-->

Zimowy ogród, czyli moje małe marzenie

Zimowy ogród to jedno z moich wielkich marzeń. Jako dziecko, a później nastolatka nie za bardzo interesowałam się roślinami czy ich uprawą. Głównie narzekałam do mojej Mamy, że tylko kolejne chwasty w domu rozstawia. Z wiekiem moje podejście się zmieniło i zaczęłam dużo bardziej interesować się ogrodnictwem, a ostatnio również fotografią z tego zakresu. Mam nawet drugi profil na Instagramie, gdzie pokazuję głównie rośliny i fotografię makro.
Zimowy ogród po raz pierwszy zobaczyłam będąc w Niemczech u mojej szwagierki. Zachwyciło mnie to, że siedząc w takim miejscu, nawet w środku zimy, można się poczuć jak w tropikach albo przynajmniej mieć powiew wiosny. Od tego czasu systematycznie zgłębiam tematykę posiadania własnego ogrodu tego typu. W trakcie tych poszukiwań trafiłam na firmę BTM Eurolinx, która oferuje tego typu usługi.

BTM Eurolinx w ofercie mam zarówno tworzenie zimowych ogrodów, oranżerii czy też zabudowy tarasu. Przeglądając ich zdjęcia przypomniało mi się, jak miałam kiedyś imprezę firmową w lokalu z takim właśnie zimowym ogrodem. A że była to Wigilia, więc środek zimy. W tamtym przypadku jednak firma, która tworzyła ten zimowy ogród się nie popisała, bo było tam po prostu koszmarnie zimno.Jak więc powinno być skonstruowane takie pomieszczenie, żeby spełniało swoją rolę? Przede wszystkim już na etapie tworzenia musimy wiedzieć czy to miejsce będzie służyło jako weranda do przechowywania delikatnyh roślin czy też będziemy traktować je jako pomieszczenie całoroczne. Od tego bowiem zależy jakiego typu materiały muszą zostać zastosowane do budowy oraz w jaki sposób miejsce to będzie połączone z budynkiem mieszkalnym. Ja gdybym mogła się na coś takiego zdecydować to wybrałabym wersję całoroczną, bo po prostu lubię relaksować się wśród roślin.

Co dla mnie jest bardzo fajne w idei posiadania ogrodu zimowego to fakt, że mozna w nim uprawiać cytrusy oraz kawę. Oczywiście mam świadomość, że plony z takiej uprawy to nie jest to, co możemy kupić w sklepie, ale bardziej chodzi mi o walory estetyczne. Kolejnym plusem jest możliwość uprawy storczyków, które absolutnie uwielbiam, a które zimą w naszym klimacie z reguł mają dość ciężko.Liczę na to, że za jakiś czas będziemy z Mężem budować dom, a wtedy na pewno znajdziemy w nim miejsce dla ogrodu zimowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Perfect Foundation , Blogger