-->

W co warto zainwestować podczas blogowania?

Każdy kto rozpoczyna swoją przygodę z blogowaniem i utrzyma się w blogosferze przez dłuższy czas, po jakimś czasie myśli nad tym czy warto zainwestować w bloga, a jeśli tak to w co konkretnie. Ja na ten moment bloguję bardzo nieregularnie, ale był czas, że posty pojawiały się u mnie dość często i wtedy troszkę w tego bloga zainwestowałam, co mi się zwróciło z nawiązką. Napiszę o kilku przykładach w co warto trochę zainwestować, a co lepiej sobie darować.Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron to dość kosztowna inwestycja i z reguły mogą sobie na nią pozwolić osoby, które traktują bloga bądź stronę jako źródło dochodu. Najlepiej oczywiście zlecić takie zadanie dobrym agencjom jak na przykład Afterweb, bo wtedy mamy większą pewność, że przyniesie ono wymierne rezultaty. Ja akurat poprosiłam o to mojego kolegę i rzeczywiście przez jakiś czas ruch na mojej stronie był zwiększony. Niemniej jednak, jeśli chcemy, żeby efekt był trwały to musimy się liczyć z większymi wydatkami.

Dobre zdjęcia

Tutaj zainwestować możemy na dwa sposoby, czyli albo wybieramy gotowe bazy z płatnymi zdjęciami i umieszczamy je na swoim blogu albo idziemy w kierunku zrobienia kursów foto i lepszego sprzętu i sami staramy się wrzucać jak najlepsze fotki. Ja wybrałam ten drugi sposób i choć nie zawsze mi się chce przyłożyć do zdjęć, to jednak otrzymywanie od Was pochwał i śledzenie własnego postępu jest bardzo motywujące. Dodatkowo złapałam bakcyla do fotografii  coraz bardziej szaleję z aparatem.


Poradniki i kursy o blogowaniu

Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne poradniki i kursy, które mają z nas zrobić superblogerów. Wybór jest duży, zwłaszcza w przypadku poradników dotyczących Instagrama. Jeśli chodzi o tego typu poradniki czy kursy to mam dość duże wątpliwości ze względu na zmieniający się ciągle algorytm i ucinanie zasięgów. Z tego względu wydaje mi się, że lepiej śledzić konkretne trendy niż wydawać majątek na poradniki, które w ciągu kilku miesięcy są mało aktualne. Już lepszą inwestycją są aplikacje, które są po prostu bardziej aktualne.

Korzystanie z botów

Temat kontrowersyjny i wiem, że duże grono blogerów się będzie zarzekało, że oni z botów to nigdy itd. W przypadku Instagrama autofollow może nam się tylko odbić czkawką, ale ja czasem korzystam z opcji autolike. Czemu? Bo na przykład śledzę dany hashtag i chcę mu dać polubienia, a wiem, że danego dnia nie będę miała czasu. Nie wrzucam durnych komentarzy ani autofollow, bo to jest naprawdę słabe, ale danie polubienia które i tak bym dała, nie uważam za nieetyczne, nawet jeśli robi to za mnie robot.Rozdania

To jeden z najprostszych sposobów to podniesienie popularności bloga czy konta na Instagramie. Robi tak większość blogerów i blogerek, choć obecnie przez zmieniające się regulaminy nie można bezpośrednio wymagać obserwowania. Z rozdaniami jednak bywa tak, że często powodują napływ osób wpadających tylko na rozdanie, a później robiących unfollow. Jest to na pewno ryzyko. Ja może coś zorganizuję na pięć lat bloga, a teraz od czasu do czasu biorę udziałm w rozdaniach organizowanych przez inne blogerki. Dzięki temu tylko dokładam się na nagrody, a nie muszę ogarniać wysyłania paczek itd. Staram się tego nie robić za często, ale jednak o czasu do czasu tak robię.

Przede wszystkim jednak podczas blogowania należy zainwestować dużo czasu, bo zdecydowanie blogowanie go pochłania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Perfect Foundation , Blogger